Jestem mamą, żoną, panią domu ale przede wszystkim jestem ...

Jestem mamą, żoną, panią domu ale przede wszystkim jestem ...

No właśnie kim ?

Ostatnie miesiące nie były dla mnie łatwe, cofnijmy ostatnie miesiące nie były łatwe dla żadnego z nas.

Kiedyś myślałam, że depresja to taka wymówka dla tych którzy nie chcą i nawet nie próbują stawić czoła swoim problemom. Bo chcieć to móc prawda ?

Depresja to jednak taki stan, w którym początkowo nie chcesz bo nie możesz a potem też nie możesz bo już nie chcesz. Twoje lęki sprawiają, że jest Ci w sumie wszystko jedno.  Wiem, że to trochę pokręcone ale naprawdę tak jest.

Depresja przychodzi niespodziewanie i podstępnie. Początkowo nawet jej nie zauważasz  bo przecież każdy ma spadki formy, każdy ma też wzloty i upadki, każdy ma gorsze chwile. Jednak z chwili robią się dni a z dni tygodnie. Zastanawiacie  się skąd to wiem ? Pewnego dnia zapukała i do moich drzwi, wystarczyło tylko , że je uchyliłam ...

Początkowo nieśmiało, próbowała odwrócić moją uwagę od rzeczy błahych.  Z dnia na dzień chciała jednak więcej i  więcej aż w końcu dopięła swego, położyła swoje pazerne ręce na mojej duszy i sercu... Wtedy  to co niegdyś było dla mnie tak ważne schodziło powoli na drugi plan. Byłam tylko ja i ona i nikt więcej, reszta otaczającego mnie świata po prostu nie istniała. Ci którzy byli wtedy ze mną dobrze wiedzą o czym mówię... Ci którzy to przeżywają  lub przeżywali wiedzą to nazbyt dobrze.

Mi się udało (nie samej) chociaż cały czas noszę w sobie ten lęk , że w każdej chwili wszystko może wrócić. Boję się tego ciągłego uczucia strachu, dudnienia serca, trzęsących rąk  i poczucia, że nie panujesz nad swoimi emocjami i swoim życiem!. Boję się tego co by mogło być bez wsparcia moich najbliższych (każdy z Was wie, że to mowa właśnie o nim). Tak, nadal żyję w strachu tylko, że teraz moją zmorą, jego przyczyną jest właśnie Ona - Depresja!

Jestem mamą, żoną, panią domu ale przede wszystkim kim jestem ? No właśnie bo przede wszystkim JA to JA ! Ze swoimi pasjami i swoimi zajęciami , ze swoją własną tożsamością !
Mama Tymka i Zosi

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty