Witaj w świecie realnym

Facebook, instagram i inne portale społecznościowe kreują wizerunek idealnej rodziny, idealnej matki i jeszcze bardziej idealnych dzieci. Wszędzie oglądamy obrazki pięknych posprzątanych  na błysk domów, wystylizowanych wiecznie uśmiechniętych dzieci, niemowląt, które cały czas tylko śpią i robią słodkie minki przez sen, matek pełnych werwy i chęci działania każdego dnia,  całkowicie oddanych swoim dzieciom i czerpiących z tego tyle radości i satysfakcji, że nawet substancje wspomagające nie dałyby rady wyzwolić w nich takiej euforii.
Będąc bombardowanym takimi obrazkami gdy okazuje się, że masz odmienne uczucia czy doświadczenia czujesz się nie dosyć, że oszukany to jeszcze gorszy. Bo nagle okazuje się, że niemowlęta płaczą, bywają brudne, dzieci ubrane w to co się rano pierwsze złapie z szafki, marudne, nieco nieznośne , dom bywa nieposprzątany, rzeczy niepoukładane, rodziny nieidealne a matki, matki miewają złe samopoczucie, czuja się bezsilne, samotne i czasami czy wierzycie czy nie żaden uśmiech dziecka tego zmienić nie może.
Gdzie zatem leży prawda ? Prawda leży po środku. Bo to wszystko co widzimy na facebooku i instagramie to tylko ułamek, kadr wycięty z większej części tego co nazywamy życiem. To dokładnie tyle ile ktoś chce nam pokazać reszta znajduje się poza zasięgiem naszego wzroku co wcale przecież nie oznacza, że nic tam nie ma prawda ?  Jaki w takim razie mam przepisz na to ? Duża dawka przymrużenia oka ze szczyptą ... przymrużenia oka. Wyobraź sobie, że idziesz w góry i masz dwa szczyty do zdobycia jeden jest niższy a drugi wyższy. Wchodzisz na pierwszy szczyt a z niego rozpościera się tak piękny widok, że aż zapiera Ci dech w piersiach. Zauroczony tym widokiem chcesz iść dalej, zdobyć kolejny szczyt ale jaką  masz pewność, że widok z niego będzie równie bajeczny? Lub sytuacja odwrotna widok z pierwszego szczytu jest dla Ciebie przytłaczający, wręcz rozczarowujący, czy jednak możesz powiedzieć, że za drugim szczytem jest tak samo póki nie zobaczysz tego na własne oczy ?
Nauczyłam się, że jeżeli  ktoś zaprasza Cię do części swojego świata to Ty wchodzisz tam na własną odpowiedzialność bo na życie składa się nie tylko te widoczne w internecie ale przede wszystkim te, które płynie poza  obiektywem aparatu czy kamery.
Mama Tymka i Zosi

Komentarze

Popularne posty