"Alilo w moim pokoiku..."

Nad kupnem króliczka Alilo zastanawialiśmy się bardzo długo. Choć wszyscy nam go polecali a zewsząd spływały do nas same dobre opinie  to jednak my nadal mieliśmy wątpliwości. Bo jak to tak ? Zapłacić taką kwotę za odtwarzacz mp3 dla dziecka ?

W końcu jednak nadarzyła się okazja - poskładaliśmy się wspólnie i kilka dni później króliczek Alilo czekał aż Tymkowi przysienie go nie kto inny jak : ZAJĄCZEK ! (tak, tak akurat była Wielkanoc) :) Gdy Tymek rozpakowywał prezent - czekaliśmy, sami nie wiemy na co bardziej: na jego reakcje czy na pierwsze uruchomienie króliczka. Bardzo chcieliśmy żeby nastąpił  ten "efekt WOW" :)
Pierwsze przekręcenie ogonka  (jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmiało to tak właśnie uruchamia się królika) i uszy rozbłysnęły kolorowym światłem a z króliczka wydobył się pierwszy dźwięk ! Tak to był zdecydowanie "efekt WOW" ! Jakość dźwięku - rewelacyjna, Tymek szybko zapoznał się z obsługą (jest dosyć prosta dlatego dzieci nie mają problemu z opanowaniem jej,co jest dużym plusem bo rodzic względnie inny członek rodziny nie musi ciągle czuwać podczas zabawy dziecka z Alilo). 


Co oferuje nam króliczek Alilo ? Poza piosenkami, które można dowolnie zgrywać i wgrywać , i które odsłuchujesz w najlepszej jakości dźwięku, króliczek ma także wgrane bajeczki ale nie jakieś pierwsze z brzegu  a takie z przesłaniem, które opowiadane są w taki sposób, że wprost hipnotyzują dzieci ;)  Tymka ulubiona bajka - O króliczku Alilo.  Dodatkową zachętą jest sam fakt, że piosenki są śpiewane a bajeczki opowiadane przez Panią Gosię Kosik czyli DJ MIKI (na pewno każdy fan muzyki dziecięcej będzie wiedział o kim mowa::). Świetną funkcją  jest wbudowany mikrofon dzięki czemu sami możemy nagrywać się na króliczka ;) Musielibyście słyszeć nasze wspólne nagrania - na pewno zapadłoby Wam to w pamięci na baardzo długo ;) 

Kiedy zauważyliśmy, że Zosia zaczęła interesować się wszystkim co ja otacza, brać do rączek każdą napotkaną na swojej drodze rzecz w tym namiętnie zabierała Alilo bratu (jak pewnie się domyślacie nie był z tego powodu zbytnio zadowolony)  to właśnie wtedy postanowiliśmy : czas na jej własnego Alilo . I tu po raz kolejny Alilo nas pozytywnie zaskoczyło - w swoim asortymencie mają też króliczki dostosowane do maluszków. Dużo mniejsze, lżejsze o kształcie, który łatwo utrzyma się w malutkich jeszcze nie dość precyzyjnych rączkach. Króliczek Zosi oprócz śpiewania piosenek i opowiadania bajeczek ma też inne funkcje : jest grzechotką oraz świetnym, osobistym „nauczycielem”. Króliczek Alilo rozpoznaje kolory , wymawia je w dwóch językach a uszy rozświetlają się w kolorze, który rozpoznał ! Od Zosi możemy dodać, że króliczek doskonale nadaje się także jako gryzak - jego miękkie uszka są wielce kuszące :) Alilo dla maluszków ma jednak jeden mały minus - piosenki i bajki wgrane są na stałe i nie ma możliwości ich usuwania lub wgrywania nowych. Jest to jednak szczegół, o którym szybko się zapomina mając na uwadze jak w wiele innych funkcji wyposażony jest Alilo.

"Króliczki” odkąd pojawiły się w życiu naszych dzieci zaczęły uczestniczyć w ich codzienności. Jeżdżą więc z nami w podróże i na wakacje i są idealnymi towarzyszami.Alilo bezustannie wiedzie prym wśród zabawek Tymka i Zosi. A sądząc po Tymka zachowaniu króliczek stał się dla niego kimś więcej niż tylko zabawką. Chyba zaryzykuję stwierdzeniem, że nie znam takiego rodzica, który byłby niezadowolony i zawiedziony po zakupie Alilo a już na pewno nie znam dziecka, które by nie pokochało króliczka i nie wpuściło go do swojego serca. 

Wasze dzieci lubią komórki, tablety i komputery ? Alilo to doskonała alternatywa dla tych zdobyczy techniki 😉 Króliczek odciąga dziecko od przesiadywania przed różnego typu "ekranami" co jest kolejnym jego wielkim atutem ! 

Cóż mogę więcej napisać - nie żałujemy ani jednej złotówki wydanej na Alilo. Mamy już  nawet na oku inne ich produkty, które zapowiadają się równie dobrze jak same króliczki ;) 

PS Jak odsłuchacie piękną piosenkę o króliczku Alilo to sami się w nim ZAKOCHACIE :) 
Mama Tymka i Zosia

Komentarze

Popularne posty