"Awaria systemu"

Gdyby ktoś zapytał mnie dziś jak czuję  się jako mama dwójki dzieci odpowiedziałabym bez zastanowienia i chwili wahania, że .... ZMĘCZONA i to przez duże Z. Wszelkie pozostałe uczucia i odczucia odchodzą w zapomnienie w obliczu nieprzespanych nocek i dni na pełnych obrotach. Czuję się jak zombi z horrorów z tą różnicą, że nie jestem zaprogramowana na zdobywanie pokarmu a na zaspokojenie potrzeby snu. Bycie mamą do łatwych nie należy, stawiasz dobro dzieci nad swoim. Rezygnujesz niejednokrotnie z tego i owego a Twój czas wypełnia bieganina od jednego do drugiego. Jak świetnie zaprogramowana machina odczytujesz ich pragnienia i zamiary zanim same ostatecznie będą wiedziały, czego właściwie chcą ... To tak zwane zapobieganie domowym "kataklizmom". Wyjaśniając -  domowy kataklizm występuje wtedy kiedy nie uda Ci się w porę zaspokoić wszelkich potrzeb dzieci a tym samym wywołujesz lawinę niekończących się fochów, ataków i ogólnej paniki co skutkuje armagedonem...

Pomimo wszelkich starań u każdej matki zdarza się tak zwany  błąd w systemie w postaci płaczów, poczucia bezsilności, bezradności, samotności. Aby pozbyć się błędu w zależności od tego jakie spustoszenia poczynił  potrzebny jest miękki lub twardy reset. Do uruchomienia miękkiego resetu wystarczy kilka godzin nieprzerwanego, błogiego snu. Po tym czasie system wznowi działanie. Jeżeli błąd poczynił większe spustoszenia bezwzględnie potrzebny będzie twardy reset co wiążę się nie tylko ze snem a także z chwilowym odcięciem się od źródła powodującego występowanie błędu. Tylko w ten sposób będzie możliwe ponowne uruchomienie systemu w innym wypadku system uruchomi się tylko w trybie awaryjnym.

Może się zdarzyć, że pomimo zastosowania powyższych metod system niejednokrotnie "zawiesi się". Będzie  wymagało to podjęcia radykalnych kroków w postaci wymiany kilku podzespołów - torebki, butów lub innych części garderoby.   Możliwe, że dzięki temu nie tylko "usuniemy błędy" ale też zwiększymy wydajność systemu :) 

Każdej mamie  borykającej się z występowaniem błędów życzę żeby było ich jak najmniej a jeżeli już wystąpią to koniecznie z wymianą podzespołów ;) 


Podwójna mama ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty