W dniu Twoich urodzin

Synku dokładnie 3 lata temu powitaliśmy Cię na świecie a wraz z Tobą to co tak skrzętnie przed nami skrywałeś przez 8 miesięcy. Twoim narodzinom towarzyszyła cisza, nie było słychać Twojego płaczu a jedynie tupot nóg personelu medycznego. Już wtedy wiedzieliśmy, że coś poszło nie tak, nie spodziewaliśmy się jednak tego co miałeś nam do "powiedzenia".  Potem były łzy - nie były to jednak łzy szczęścia, telefony - nie mieliśmy jednak do przekazania dobrych wieści, i znowu ta cisza  i rzucane ukradkiem w naszym kierunku spojrzenia. Tak właśnie rozpoczęło się Twoje życie a wraz z nim wszystko co dotąd znaliśmy uległo zmianie.

Gdy ktoś 3 lata temu mówił mi, że to nasze  wspólne życie choć wcale do łatwych nie będzie należało to jednak nie będzie usłane tylko cierpieniem  - patrzyłam na niego z niedowierzaniem. Gdy ktoś mówił, że przyjdą takie dni gdy spojrzę na Ciebie i nie zobaczę w Tobie tylko zespołu Downa a swoje dziecko  - nie potrafiłam sobie tego wyobrazić. Gdy ktoś mówił mi, że pokocham Cię bezgranicznie i, że słowo szczęście wkrótce do nas powróci,  byłam zła - chciałam wykrzyczeć całemu światu, że tak łatwo się mówi kiedy bezpośrednio coś Cię nie dotyczy.

Nie potrafiłam, nie mogłam, nie chciałam uwierzyć w ani jedno ich słowo.

Dziś gdy patrzę na Ciebie widzę wszystko tylko nie zespół Downa, kocham Cię każdą cząstką swojego ciała i pomimo gorszych chwil wiem na pewno, że dajesz mi szczęście. Jesteś dokładnie taki jaki powinieneś być, jesteś sobą. W dniu Twoich narodzin obiecałam, że zrobię wszystko żeby ułatwić Ci Twoje nieco skomplikowane życie i słowa dotrzymam.

Niedawno zostałeś starszym bratem, choć teraz  nie do końca jesteś tego świadom to w przyszłości zrozumiesz jak ważne jest to, że macie teraz siebie nawzajem. Bądź dla niej teraz takim wsparciem jakim ona będzie dla Ciebie w przyszłości.

Dziś w dniu Twoich 3 urodzin mówię Tobie - pozostań zawsze sobą bo dla nas taki właśnie miałeś być. Synku w naszych oczach jesteś tym wymarzonym, wyśnionym, wyczekanym - jesteś po prostu IDEALNY !

Mama Tymka

Komentarze

Popularne posty