W wirtualnym świecie …

Oprócz oczywistych korzyści z prowadzenia bloga są jeszcze takie, które umożliwiają „kontakt z innymi ludźmi”. Nie tylko z tymi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji do nas, musicie mi uwierzyć na słowo, ale przekrój społeczeństwa jest wielki a różnorodność duża :) Początkowo wiadomości, maili jest niewiele, ale czym większy zasięg zyskuje blog tym częściej na naszych skrzynkach znajdujemy wiadomości od Was. Cieszy nas to niezmiernie, bo to oznacza, że zyskujemy Waszą sympatię a może i nawet zaufanie. Jedni piszą tylko raz a z innymi kontakt się utrzymuje. Zdecydowanie uwielbiam ten aspekt blogowania :) 
 
Kiedy przyszedł pierwszy mail od A. nic nie zwiastowało, że będzie to znajomość „na dłużej”.  Krótka wymiana zdań, poglądów przede wszystkim o blogu i blogowaniu. Z dnia na dzień jednak maili było więcej a tematy do rozmów się nie kończyły. Kilkukrotnie złapałam się na tym, że przyzwyczajona już do wspólnych pogawędek każdy dzień rozpoczynałam od sprawdzenia skrzynki. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wymieniłyśmy setki maili i niewiele mniej smsów a czym dłużej się znałyśmy wirtualnie tym bardziej przybliżałyśmy się do spotkania w realu. Poznałam A. osobiście, poznałam też jej rodzinę i wiedziałam już wtedy, że co jak co, ale kontakt utrzymywać będziemy:) Choć A. nie bardzo przepada za komplementami to jednak muszę powiedzieć to głośno i wyraźnie: jest osobą życzliwą, uczynną o wielkiej wewnętrznej sile, którą urzekła mnie już na początku naszej wspólnej koleżeńskiej drogi. Żeby nie było tak słodko to potrafi mi też zaleźć za skórę, napisać coś co niekoniecznie mi się podoba, z czym się nie zgadzam, napisać prawdę bez zbędnego lukrowania i choć mój zadziorny charakterek niejednokrotnie podpowiada, aby obstawać przy swoim to jednak często po chwili zastanowienia i opanowaniu pierwszych emocji muszę przyznać jej rację.

Przekonałam się tym samym, że zawieranie wartościowych znajomości w sieci jest możliwe trzeba „tylko” mieć tę „odrobinkę” szczęścia i natrafić na taka osobę jaką jest A. i tego właśnie dziś chciałabym życzyć Wszystkim użytkownikom Internetu ;) 
 Z  szczególnym pozdrowieniami dla A. ;)

Komentarze

Popularne posty