Dobranocki – kiedy to było…

Ciekawa jestem czy wśród naszych czytelników jest ktoś kto pamięta bajki : „Pomysłowy Dobromir”, „Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne? 

Ostatnimi czasy testujemy upodobania Tymka dotyczące jego bajkowych preferencji. Cieszymy się, że chęć wbijania wzroku w telewizyjny ekran u Tymciaka jest znikoma, ale od czasu do czasu zdarza się chwilowe zapatrzenie (i to dosłownie chwilowe, często trwające najwyżej 5 minut haha). 

Tymek jest niechętny wszelkiego rodzaju czynnościom pod tytułem – włączymy bajeczkę, pooglądasz. I to nie dlatego, że szybko się nudzi … najbardziej interesującym momentem w bajkach, filmach i innych programach telewizyjnych dla naszego Tymka są … NAPISY, a one niestety trwają zdecydowanie zbyt krótko (niestety dla Tymusia haha).  W trakcie gdy na ekranie telewizora przewijają się końcowe napisy, Tymek z takim zainteresowaniem je ogląda jak my najnowsze odcinki swoich ulubionych seriali :)

Przyglądając się hobby Tymusia zauważyłam pewną prawidłowość … otóż mój młodszy wnuk lubi bajki z epoki PRL :) najlepiej biało czarne. Szczególnie do gustu przypadł mu „Zaczarowany Ołówek” . Taka prawidłowość napisy i bajki naszego wczesnego dzieciństwa wszystko biało- czarne :D 

Dobrze, że spotkania Tymka X Muzą trwają krótko, ale miło było w wakacyjne niedzielne poranki wspólnie z Dziadkiem, Tymkową Mamą i wnukiem „pooglądać” przez parę minut telewizję. Podczas gdy Tymuś z otwartą gębuliną przyglądał się bajkowym bohaterom my zdążyliśmy wypić pierwszą kawę, powspominać nasze dzieciństwo i zebrać siły do dalszych zabaw … a te jak wiecie muszą być bardzo kreatywne, aby zadowolić Tymka :D


 Pozdrawiam cieplutko Babcia Tymka

Komentarze

Popularne posty