„Zamiast marzyć o jego płci …”


Gdy po raz pierwszy ujrzałam ten obrazek wielce oburzona pomyślałam –„ dokładnie tak ! Zamiast snuć egoistyczne plany wobec swojego dziecka w pierwszej kolejności powinno się myśleć o jego zdrowiu !” –   ale momencik doznałam wtedy objawienia ! Przecież ja będąc w ciąży także miałam preferencje co do płci a nawet poszłam dalej – moja wyobraźnia zaprowadziła mnie do miejsca, w którym to ja dumna jak paw mama biłam brawo na sali pełnej ludzi podczas gdy dorosły już Tymek odbierał dyplom ukończenia studiów.

Czy dotychczasowy mój tok myślenia świadczył o tym, że nie życzyłam sobie aby Tymek był zdrowy ? Zdradzę Wam pewnie sekret  – bez względu na to czy marzycie o chłopcu czy o dziewczynce, czy wymarzyliście sobie jego/jej karierę, czy wyobraziliście sobie jego/jej dzieci a Wasze wnuki, to i tak czy się o tym głośno mówi czy nie to zawsze w podświadomości w pierwszej kolejności pragnie się tego aby było ono zdrowe. To tak oczywiste, że nie wymaga słów, tłumaczeń ani „obnoszenia” się z tym :)
Co miesiąc kontrolujesz stan jego zdrowia, płaczesz kiedy coś jest nie tak, stresujesz się kiedy za długo nie czujesz jego brzuchowych figli, swoje preferencje żywieniowe zmieniasz tak aby dostarczyć swojemu dziecku wszystkiego czego w danej chwili potrzebuje, dostosowujesz się do wskazówek lekarzy – czy to nie najlepszy dowód na to, że pragniesz tego aby było zdrowe ? W takim wypadku można sobie chyba pozwolić na tę szczyptę „egoizmu” jaką jest marzenie o konkretnej płci Twojego przyszłego potomka ;) Pamiętajmy, że płci dziecka marzeniami i pragnieniami nie „ zaplanujemy” – no chyba że zawierzymy poradnikom pod tytułem „metody planowania płci, co jeść aby urodziła się dziewczynka/chłopiec?” – wtedy nawet marzeń nie potrzeba – wystarczy odpowiedni pokarm :D

Tymkowy Zespół to nie kwestia tego, że obok ogromnego pragnienia aby był zdrowy, pokusiłam się także o wymarzenie sobie jego płci  – to kwestia genetyki niczego więcej :) Czy przy kolejnej ciąży będę śnić o tym aby usg koło 14 tyg pokazało lub nie konkretną część ciałka świadczącą o tym czy będzie to chłopiec czy dziewczynka ? Oczywiście, że tak !:) Powiem nawet więcej w ciąży jeszcze nie jestem a już mam wymarzone rodzeństwo dla Tymka :)
Mama Tymka 

Komentarze

Popularne posty