Blogowanie …

Tego dnia kiedy urodził się Tymek a każda cecha świadcząca o jego Zespole robiła spustoszenie w moim umyśle, jedyne co przychodziło mi do głowy to to, że pojęcie szczęśliwego życia kogo jak kogo ale mnie dotyczyć już nie będzie. 

Moja wiedza o zespole Downa ograniczała się do tej zdobytej na studiach a styczność z Zespolakami do tej wakacyjnej  kiedy to sezon na turnusy rehabilitacyjne był w pełni.  Wtedy ulegając myśleniu stereotypowemu robiłam dokładnie to samo co dziś najbardziej mnie boli i przeszkadza w moim otoczeniu – WSPÓŁCZUŁAM. Sama nie wiem do końca czy współczucie to było skierowane w stronę rodzin czy ich dzieci  ale jestem tego pewna tu i teraz, że nie było ono w ogóle zasadne, jak to się ładnie mówi  ”Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” . Cieszę się, że w okresie dla mnie najtrudniejszym kiedy to jedynymi osobami, z którymi potrafiłam a przede wszystkim chciałam rozmawiać i dzielić się swoimi uczuciami byli domownicy w internecie (pozostając kimś zupełnie anonimowym) trafiłam na blogi/strony, na których z każdą przeczytaną linijką kolejnych postów zaczęłam postrzegać przyszłość Tymka w jaśniejszych barwach. Jestem wdzięczna, tym wszystkim którzy mieli odwagę, siły i chęci do podzielenia się „ze światem” swoją ścieżką życiową, na której pojawił się nie tylko Zespolak ale każde inne dziecko z tak zwanymi dysfunkcjami. Dziękuję im za to, że w tych ciężkich początkach pokazali mi, że wcale one takie być nie muszą, że z całych sił próbują przeforsować to co każdy z nas powinien dostrzegać – że wszyscy jesteśmy po prostu LUDŹMI a różnica jest tylko taka, że jedni potrzebują pomocy bardziej niż inni. 

Jeżeli chcielibyście poznać bohaterów tych blogów oraz ich autorów to zapraszam do odwiedzenia stron: ZespolDowna.Info, staszek-fistaszek, Helenka21, AgaTa Komorowska. A Wy świeżo upieczeni rodzice dzieci tych nieco bardziej wymagających zobaczycie, że można zrobić wiele a nawet i wszystko a zanim się spostrzeżecie  najlepszym i najważniejszym dowodem na to stanie się dla Was , Wasze własne dziecko  :D 
Mama Tymka  

Komentarze

Popularne posty