Pod bacznym okiem …

Odkąd urodził się Tymek i przeszedł okres kwarantanny niemowlęcej a my rozpoczęliśmy z nim nasze szeroko pojęte wędrówki wliczając w to rehabilitacje, zakupy oraz wyjazdy wypoczynkowe, odtąd zaczęliśmy spotykać się z różnymi reakcjami społeczeństwa na widok Tymka. To z czym my się oswoiliśmy, co dla nas stało się już normalne innym rzucało się w oczy. Charakterystyczny wygląd Tymka przyciągał spojrzenia, niektóre zakłopotane, inne ciekawskie ale zdarzały się i te, których najbardziej nie lubię – współczujące…
Wychodzę z założenia, że skoro ja ilekroć widzę jakiegoś maluszka to doświadczam zjawiska naturalnego odruchu – „maluszek – wzrok skupiony na nim i zachwyt” – to dlaczego w przypadku Tymka miałoby być inaczej ? Nie neguję spoglądania na niego a wręcz często nie zwracam na to uwagi, nie przeszkadza mi to, że ktoś z ciekawością nas obserwuje – wszystko co dla nas nowe – spotyka się z podobną reakcją.
Podczas naszej ostatniej wycieczki Pani, która od kilku dni bacznie przyglądała się Tymkowi, korzystając z okazji , że z Tymkiem byliśmy chwilowo sami podeszła i powiedziała: ”Śliczny on jest. Prawie w ogóle po nim nie widać”. Wywołało to ogromny uśmiech na mojej twarzy – skoro prawie nie widać to jak udało się to dostrzec właśnie tej Pani ?:)  Ciepło jakie emanowało z tonu Jej głosu wskazywało jednak na to, że miał być to komplement ;) To co mnie urzekło to odwaga i chęć poznania tego co było dla tej Pani nieznane.

Drodzy „Przyglądający się”
  1. Popatrzcie, podejdźcie, poznajcie. Dajcie sobie szanse  żeby się oswoić a jemu żeby pokazał Wam jak wspaniałym dzieckiem jest.
  2. Nie odwracajcie wzroku z zakłopotania, ze zmieszania, kiedy w akcie odwzajemnienia napotkacie Nasz.
  3. Nie oceniajcie póki nie poznacie i nie przekonacie się, że jesteśmy wszyscy pełnowartościowymi członkami społeczeństwa.
  4. Nie wytykajcie nas palcami – nie jesteśmy w końcu zjawiskiem nadprzyrodzonym  – takich rodzin jak my jest wiele – nie zdajecie sobie nawet sprawy jak wiele i to w Waszym własnym otoczeniu.
  5. Bądźcie dla nas takimi jakimi chcielibyście żebyśmy my byli dla Was – to chyba sprawiedliwy układ :)
  6. Nie krępujcie się – jesteśmy w pełni świadomi Tymkowego zespołu – to dla nas żadna nowość a już na pewno nie powód do ukrywania tego :D
Mama Tymka 

Komentarze

Popularne posty