WAKACJE, FERIE, PRZERWY ŚWIĄTECZNE – uwielbiałam te dni kiedy następował okres błogiego lenistwa przeplatanego nudą, która u mnie oznaczała po prostu brak szkolnych obowiązków ;) Zresztą niech się przyzna ten kto nie czekał na te dni wytchnienia ;) Odkąd przybyło mi parę latek a nauka przestała być niejako moim obowiązkiem a w grafik wpisała się praca i aktualnie wychowywanie dziecka, które też do form pracy zaliczam i to ciężkiej … to – TAK TAK   nadal te dni należą do moich ulubionych :) To w końcu ich początek zwiastuje dla mnie rychłe przybycie mojego młodszego kuzynostwa :) Pewnie, domyślacie się, że po narodzinach Tymka owe czasy nieco  uległy zmianie. Do naszych starych metod spędzania wolnego trzeba było wpleść Tymkowy czas. Moment – wróć – to wcale nie jest tak. Do Tymkowego czasu staramy się wpleść nasz czas – tak teraz to brzmi całkiem sensownie ;) W zależności od wieku przyjezdnego w nasz świat wkraczały i nadal wkraczają zróżnicowane formy jego spędzania– od zjazdów na sankach , kuligów po gry, zakupy i nocne pogaduszki. Do domu wkrada się gwar a nawet lekkie zamieszanie plus jeszcze większy nieład (teraz przy Tymku ten nieład trzeba przemnożyć jeszcze przez 10) – możecie teraz użyć swojej wyobraźni a ujrzycie jak „klimatycznie” wtedy jest :) To trochę jak pobyt na zielonej szkole w gronie najlepszych przyjaciół ;) Jednym minusem ich przyjazdów były i są ich nieuchronne wyjazdy. Powrót do rzeczywistości i przestawienie się na tryb normalności był zawsze nieco bolesny. Pocieszam się jednak tym, że historia lubi się powtarzać a co za tym idzie powrót tej zwariowanej „gromadki” jest na szczęście NIEUNIKNIONY ;)
Drodzy Czytelnicy z dumą zapraszam Was na wyjątkowy post napisany specjalnie dla Was i oczywiście dla nas przez moją 17- letnią (no prawie) kuzynkę :)
Mama Tymka
ozdobnik
Hejo! :* 
Uwielbiam przyjeżdżać do mojej cioci i kuzynki od dziecka. Tradycją stały się moje wizyty w ferie i wakacje. Zawsze oglądamy filmy, jeździmy na zakupy i spędzamy bardzo miło czas. Mój drugi dom.
Natala to moja kuzynka, a ciocia Aneta jest chrzestną matką. Nasza caała rodzina zawsze była zgrana i pomimo jej stopniowego powiększania wciąż stara się taka być. Urodziny Tymka nie były wielkim zaskoczeniem, za to jego przypadłość tak. Od razu jednak wiedziałam, że dziecko z taką chorobą nie mogło trafić lepiej. Nasza rodzina przecież otoczyła wielką miłością szkraba.
Moje relacje z Tymkiem przedstawiają się rożnie. Podczas ostatnich odwiedzin na mój widok tak ślicznie się uśmiechał. Teraz raz jest na tak raz na nie, haha.
Po jego urodzinach wciąż ja i Natala znajdujemy czas na grę w gry i inne przyjemności. Jeździmy do miasta, planujemy zakupy i gadamy o wszystkim, tak jak zawsze.To nie tak, że wraz ze zmianami odchodzi wszystko.
Jednakże nie chcę, aby ten post był jakiś ciężkim postem o przemyśleniach, tylko bardziej lekkim i radosnym. Ale wtrącę, że ja sama przekonałam się, że dopóki w jakimś stopniu nie doświadczysz sytuacji, nigdy w pełni jej nie zrozumiesz, będziesz inaczej do niej się odnosić i nie zaangażujesz się w nią tak, jak osoby które jej doświadczyły. Tymek naprowadził mnie na parę ścieżek myślowych, nie tylko czysto do zastanawiania się i ‚dumania’, ale też do zawodowych i społecznych. Jeszcze chętniej chcę uczestniczyć w wolontariacie, a zwłaszcza brać udział w jakimś przedsięwzięciu z dziećmi! <3
Nawet jeśli Tymko ma trisomię 21 chromosomu, to mi to zupełnie nie przeszkadza. Jest małym, słodkim dzieciaczkiem, który wydaje czasem prześmieszne dźwięki i przepięknie się uśmiecha. Lubi jak się mu czyta i śpiewa. Nie brakuje mu czasu na mniejsze foszki i większe fochy.
Całość dopełniają koty, które kocham i york Niunia, który mnie liże rano po nosie. Nie przepadam za psami, no ale co zrobić. Pobudka zapewniona! + Natala z Tymkiem od dziesiątej, bo śpię im w bawialni.
Naprawdę kocham tu być i wiem, że nikt do końca tego nie zrozumie, ale to wyjątkowe miejsce i zawsze z żalem odjeżdżam. Na szczęście mam świadomość, że wystarczy poczekać na kolejne wolne ;) 

Marta - ciocia Tymka 

Komentarze

Popularne posty