Pracowicie

Tymek jest zapracowanym niemowlakiem. Niby zwykła środa a dla Tymka i dla Nas jednak niezwykła. Dzień zaczęliśmy wcześnie. Pobudka 6:30 – i nie, nie to nie Tymek Nas obudził a My Tymka. To właśnie w ten dzień mieliśmy mieć Tymkowe badanie  słuchu ABR https://parenting.pl/portal/badania-abr w Lubuskim Centrum Laryngologii  Zielonej Górze a że wykonywane jest ono na śpiocha to doradzono Nam żeby z maluszkiem wstać wcześniej niż zwykle, wymęczyć ile się da i pędem jechać. Co do zastosowania tej metody od początku mieliśmy duże wątpliwości ale kogo innego posłuchać jak nie rodziców którzy już przez to przechodzili ?? A skończyło się to tak:

 Na miejscu za to Tymek wyspany, radosny ani myślał zamknąć choć na 10 minut oczka. MY zdesperowani rodzice zastosowaliśmy wszystkie znane nam techniki usypiania niemowlaków ale na Naszego rześkiego Tymka dobrej techniki po prostu  nie było :) Po godzinnych próbach zostaliśmy odesłani na badanie podstawowe i zapisani na ABR na wrzesień. Z wieści dobrych ku Naszej naprawdę ogromnej uciesze badania podstawowe wykazały dobry słucha na oba uszka ;) A po wizycie:


I zaczęłam zastanawiać się jak przy tym całym Tymkowym spaniu udało mu się nie spać akurat w godzinach przewidzianych na badanie? Taki mały Tymkowy psikus :)
Między badaniem ABR a zajęciami w SOSW w Świebodzinie z neurologopedą mieliśmy chwilę wolnego więc skorzystaliśmy z okazji i pojechaliśmy w odwiedziny do Tymkowego kolegi – Franusia. Chłopaki poznali się już długo wcześniej przed narodzinami a raczej poznały się ich mamy ;) Z Gosią - Franciszkową mamą spędziłyśmy długie dni i noce na oddziale patologii ciąży w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze . Już wtedy obiecałyśmy sobie, że kontakt utrzymamy i utrzymujemy :) Jako, że Tymek nadal zmęczony był poranną wczesną pobudką to 5 minutowe „grasowanie” znalazło swój szybki koniec.


A gdy mieliśmy już wyjeżdżać to chłopki się rozbrykali :)Na zakończenie dnia wizyta u neurologopedy. Tymek wyspany (uff) ale…. nienajedzony więc o współpracy mowy nie było. Krótka pogadanka na temat Tymkowych mięśni twarzy i języczka i pozostało tylko wsiąść w samochód i wrócić do domku ;)

Po całym dniu na nogach całą trójką po prostu padliśmy ;)

Mama Tymka

Komentarze

Popularne posty