Troszkę teorii w praktyce, czyli co, gdzie i jak?

Napisanie tego postu jest tak trudne, że już któryś raz z kolei wykasowałam co napisałam.
Chciałabym, żeby wpis był ciekawy i zachęcający do czytania, ale pisanie o teorii jakoś mnie  nudzi, więc zastanawiam się jak napisać, żeby ten kto tu zajrzy chciał to przeczytać?
Może jak wyjaśnię o co mi chodzi, będzie mi łatwiej?
Jako babcia wnuka Zespolaka – przeanalizowałam swoją wiedzę o trisomii 21, rozejrzałam się wokół siebie żeby zobaczyć ilu Zespolaków znam i doszłam do zaskakującego wniosku – ZNAM CZWÓRKĘ ZESPOLAKÓW,  A CHCIAŁABYM POZNAĆ KOLEJNYCH :)
Jak dotrzeć do większości? Poszukaj w swoim otoczeniu działającego Stowarzyszenia!
O tym, że takie Stowarzyszenie istnieje w Zielonej Górze dowiedziałam się z broszurki „Jak pomóc”, którą zamówiłam w Stowarzyszeniu Bardziej Kochani. Jestem zachwycona tym co robią ich aktywnością i praktyczną wiedzą, którą dysponują.
Adres znalazłam, Zuza z mężem i synem pojechała na spotkanie i pomimo mojego lęku i pytania, które w mojej głowie się kołatało „ czy moja córka jest gotowa na spotkanie się z innymi rodzinami z innymi Zespolakami?”, była to dobra decyzja.
Tu wklejam linki do strony i profilu na Facebook:
Zachęcam też administratorów Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze do częstszego dodawania postów i wpisów. Dysponujecie wiedzą, której  nikt nie posiada, spotykacie się    i wymieniacie doświadczeniami opisujcie je, dzielcie się nimi. Wierzcie mi, że sama świadomość, że jesteście, że jest na świecie więcej Tymusiów, że chcecie zrobić dla nich wszystko, żeby ich życie było godne, lepsze, dodaje mi wiarę i siłę do działania.
Wasze inicjatywy są godne opisywania, w każdym nośniku informacji :)  chociażby Wasze starania  o utworzenie mini Sali Doświadczania Świata dla dzieci z Zespołem Downa.
Wklejam link i proszę o Państwa głosy, w imieniu swoim i mojego wnuka oraz wszystkich lubuskich Zespolaków: http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,189,zespol-wespol-integracja-zmyslow-w-sali-doswiadczania-swiata.html


Kończąc, zapewniam –kolejny wpis będzie ciekawszy, cieplejszy, w końcu zbliża się jeden  z najważniejszych dni w roku – Dzień Matki - .

Pozdrawiam Babcia Tymka

Komentarze

Popularne posty