Wspominkowo !

Czas zakończyć etap wspomnień Ale jak tu nie napisać o pierwszych wspólnie spędzonych chwilach już poza murami szpitalnymi, w domu? Nie da się , więc kilka zdań i zmienię tematykę kolejnych wpisów.
Wracają! Taką informację przekazałam synowi i synowej. Byłam w pracy, a oni chcieli wyjątkowo uroczyście przywitać Zuzkę i Tymka. Ustroili ich mieszkanie – balony, napis WITAJ W DOMU.

 Piotruś strasznie stęskniony za swoją ukochaną Zuzą, której nie widział 5 tygodni, z kwiatami czekał w naszym pokoju.
Płakała Zuzka, synowa, ja… a Piotrusiowi głos się załamał jak śpiewał jej STO LAT ,STO LAT (śpiewa to przy każdej okazji, a robi to tak wzruszająco… o i już mi się łezka zakręciła).
Tymek poczuł się od razu jak u siebie. Ciągle spał haha. Taki malutki i taki wiotki … jak tu wziąć go na ręce? Szybko jednak przełamałam ten lęk, więcej odwagi miałam, żeby go nakarmić niż przebrać. Do podawania butelki byłam pierwsza dopóki nie zakrztusił się podczas karmienia, a ja spanikowana jak to drzewiej bywało uniosłam go do góry i klepałam po pleckach Usłyszałam -mamuś co Ty robisz, teraz tak się nie robi! Przyznam Wam się, że najbardziej zabolało to TERAZ haha, a nie, że robię to źle. Przełknęłam gorycz babcinej porażki, po jakimś czasie się z tym pogodziłam, a w myślach przyznałam Natalce rację (podkreślam w myślach :-D)
Z każdym dniem opieka nad wnukiem wychodziła mi lepiej (czekam na potwierdzenie córko ).
Zauważyłam , że w nasze życie wkradł się dziwny zwyczaj. W każdą sobotę przy wspólnym śniadaniu było rodzinne wspominanie tych 5 tygodni, analizowanie każdego szczegółu związanego z ciążą, porodem. Do dzisiaj nie wiem co było przyczyną, często sama ten temat zaczynałam, ale cieszę się, że od jakiegoś czasu już tego nie robimy i weekend jest w końcu weekendem i nie rozpoczynamy go od płaczu i siąpania nosem.
Starczy tego „różowego”, bo niestety „czarny” też się wkrada, za każdym razem kiedy Tymkowi coś dolega, kiedy Natalka ma spadek optymizmu i wiary, a przede wszystkim wtedy kiedy wybierają się do kolejnego specjalisty, który ma postawić kolejną diagnozę. Bardzo mnie to stresuje, sprytnie to ukrywam, Natalka niczego się nie domyśla. Mówię jej o swoich niepokojach jak już wraca do domu. Do tego dochodzą wszystkie zmartwienia i troski związane ze zdrowiem Piotrusia, który częściej przebywa w domu niż w przedszkolu. Szkoda, że wszystkich tych nieprzyjemności nie mogę moim wnukom zaoszczędzić
I tyle, albo aż tyle co chciałam napisać o tych pierwszych dwóch miesiącach.

Babcia Tymka ;)


Komentarze

Popularne posty