W trosce o lokatora brzucha...

Ostatnia wizyta u lekarza przyniosła kilka zaskakujących „zwrotów akcji”.
Do tej pory spokojnie, uczęszczałam na studia podyplomowe. Aktualna sytuacja zmusiła mnie jednak to podjęcia decyzji o rezygnacji ze studiów (pomimo tego, że groźnie to zabrzmiało chodziło głównie o to, że w tym roku rezygnuję a w kolejnym roku będę mogła nadrobić kilka przedmiotów i przystąpić do obrony pracy dyplomowej). Pomimo tego, że wykładowcy, kierownicy, opiekuni studiów nie robili mi problemów to jednak do tej pory żyjąc z nadzieją, że skończę wszystko w tym roku to po takich przejściach ogarnęła mnie lekka melancholia. Jak to się mówi plany planami a życie życiem. Oczywiście nie wahałam się z podjęciem decyzji bo przecież nie studia są teraz najważniejsze tylko ta mała istotka śmigająca w moim brzuchu J Wprawdzie nie wiem czy nie przyjdzie mi za takim zupełnym maleństwem jeździć od następnego roku na studia ale stwierdziliśmy z mężem, że damy radę. Bo czy mamy inny wybór ?

„Kleszcz kleszczowi nierówny”
Ugryzienie kleszcza to nie taka błaha sprawa jakby się mogło wydawać.  Wprawdzie znam oczywiście wszystkie możliwe konsekwencję dla mnie, które może ze sobą nieść ugryzienie przez kleszcza ale jakoś nigdy nie przypuszczałam, że może to mieć i wpływ na mieszkańca mojego brzucha. I tak właśnie pewnego dnia myjąc głowę pod palcami wyczułam dziwne zgrubienie. Odruchowo drapnęłam to miejsce i z wielkim zdziwieniem stwierdziłam że w palcach nie mam strupka tak jak przypuszczałam tylko ohydnego kleszcza. Ogarnęło mnie obrzydzenie ale mieszkając na wsi i mając w rodzinie 4 leśników kleszcz nie był dla mnie jakąś nowością. Oczywiście miejsce ugryzienia obserwowałam przez jakiś czas w obawie przed rumieniem wędrującym ale nic poza tym nie zrobiłam. Tydzień później przyszedł czas na wizytę u ginekologa. Pierwszym pytaniem jakim zadał mi mój lekarz było : Czy wydarzyło się ostatnio coś dziwnego?. Sama nie wiem jak to się stało ale pierwszą rzeczą jaka przyszła mi do głowy był właśnie ten kleszcz (do dzisiaj zastanawiam się jaki był tok mojego myślenia). W każdym bądź razie spodziewałam się, że lekarz mi odpowie że to nic takiego... A jednak ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałam od razu skierowanie na Oddział Zakaźny w celu natychmiastowej konsultacji. Nasłuchałam się przy okazji jak to kleszcze mogą przenosić na płód 100 różnych chorób. Następnego dnia rano będąc nadal w ogromnym szoku i stresie (że ja przyszła matka nie pomyślałam wcześniej o swoim dziecku)  stawiłam się na Oddziale Zakaźnym. Tam bardzo miły Pan Doktor uspokoił mnie, że trzeba mieć ogromnego pecha żeby natrafić akurat na takiego kleszcze, który coś na mnie przeniesie ale dostałam skierowanie na badania w kierunku boreliozy. Ponieważ od ugryzienia musi minąć co najmniej 3 tyg żeby dostępne testy potwierdziły lub wykluczyły rozwój choroby cierpliwie musiałam oczekiwać na dalszy rozwój wydarzeń. W poniedziałek nadszedł w końcu ten dzień a że wcześniej od Pana doktora uzyskałam informację, że moje badania zostaną szybko wykonane to cieszyłam się, że wkrótce ta nerwówka się zakończy. I co ? Nic bardziej mylnego ... Pobrano mi krew, grzecznie zapytałam kiedy mogę spodziewać się wyników...  I usłyszałam: Czas oczekiwania wynosi minimum miesiąc.. Zważywszy na to, że jestem już w zaawansowanej ciąży to całkiem możliwe, że tak naprawdę przyjdzie mi je odebrać już po porodzie. Więc w całej tej otoczce pilności tej sprawy okazało się, że wcale nie jest ona  aż taka pilna?
I co mi pozostało poza nadzieją, że ten „mój” kleszcz nie był akurat kleszczem roznosicielem? Absolutnie nic... W każdym bądź razie moje  drogie Panie jak zauważycie na swoim ciele tego ohydnego pasożyta to nie zwlekajcie tylko czym prędzej zgłoście się do swojego lekarza prowadzącego. Podobno jeżeli szybko się zareaguje to wystarczy tygodniowa, profilaktyczna kuracja antybiotykowa.

Komentarze

Popularne posty