Przychodzi czas na obawy ...

Jak ten czas leci. Właśnie spostrzegłam, że ostatniego posta dodałam 17 października. Pochłonęły mnie codzienne obowiązki, zmartwienia i ciążowe paranoje i tak nie wiedzieć kiedy listopad zawitał na dobre.
Widząc w telewizji te wszystkie świąteczne reklamy (które pojawiły się na ekranach już 1 listopada) pomyślałam sobie, ze chciałabym już poczuć ten nastrój związany ze zbliżającą się Gwiazdką, jednak z drugiej strony coraz częściej do mnie dociera, że po świętach zostanie już miesiąc do TEGO DNIA. Mam przeplatankę myśli i odczuć. Jednocześnie z radością wkrada się niepokój, większy niepokój i coraz większy niepokój. Jak do tego czasu myśl o porodzie nie była dla mnie powodem do obaw (zapewne dlatego, że było do niego daleko) tak teraz nie ma dnia żebym o tym nie myślała i nie zadawała sobie tych samych pytań. Czy wszystko pójdzie dobrze? (nasłuchałam się od koleżanki o jej obawach co do niedotlenienia i innych strasznych rzeczach), czy boli tak jak wszyscy opowiadają ?. Nie da się o tym wszystkim tak po prostu nie myśleć.
Poza tym te pierwsze dni po porodzie z tą małą kruchą istotką. Czy dam sobie radę ?. Czy jak zostanę z maleństwem sam na sam a nikogo nie będzie w pobliżu to czy nie spanikuję ?. Czy rzeczywiście jest tak, że wszystko przychodzi samo?. Ale jak może tak po prostu przyjść skoro nigdy wcześniej się tego nie robiło ?.
Na dodatek mój Mąż przy całych swoich dobrych chęciach zamiast podnosić mnie na duchu jeszcze bardziej mnie dobija. Rozumiem, że się martwi i nie chce dla mnie (w sumie to dla Nas) źle ale rozmowy pod tytułem: „O jejku biedna jesteś tak strasznie będzie Cię bolało”, lub: „Jak my się w tej nowej sytuacji odnajdziemy ?” nie pomagają mi. Tak -  pewnie Pomyślicie, że On też ma prawo do swoich obaw, jednak to FACET, „SAMIEC ALFA” i czasami oczekuję od niego, żeby „potrząsnął mną” i powiedział, że wszystko musi być dobrze (ot tak po prostu dodał mi otuchy). A tymczasem TYM w roli „potrząsającego” jestem JA...
Na końcu dodam, że przy całym tym moim: dlaczego?, jak ?, czy? Naprawdę nie mogę się doczekać TEGO DNIA.
Jeżeli mnie nie rozumiecie Moje Drogie to wiedzcie, że ja też czasami nie mogę sama siebie zrozumieć ;). Wmawiam sobie, że te obawy są naturalną koleją rzeczy, że radość musi się przeplatać z niepokojem... W końcu nadchodzi NOWE a wszystko co ma miejsce po raz pierwszy może przerażać...

Komentarze

Popularne posty